Firmy trudniące się spedycją lotniczą

Airbus A320

Przede wszystkim firmy spedycyjne mają za zadanie zająć się obsługą wszelkiego rodzaju ładunków w transporcie lotniczym – chodzi o ładunki zarówno w Polsce, jak też poza jej granicami. Transport jest oferowany w trybie ekonomicznym, priorytetowym oraz ekspresowym. Co ważne, firmy oferują również obsługę celną. Odprawa celna na lotnisku obejmuje m.in. przygotowywanie właściwych dokumentów, sporządzanie deklaracji lub wniosków, realizowanie zgłoszeń celnych, magazynowanie, jak również udzielanie doradztwa we wszelkich kwestiach celnych.
spedycja

Na współczesnym rynku powstaje coraz więcej firm zajmujących się spedycją lotniczą na obszarze Polski. Takie usługi można znaleźć w ich ofercie: pl.itl-omega.eu/oferta.

Podstawowym zadaniem jeśli chodzi o odprawę celną jest jak największe skrócenie czasu odprawy tak, by osiągnąć zadowolenie obu stron. Ponadto firmy spedycyjne proponują czartery samolotów, monitoring przesyłek oraz koordynację działań w obszarze świadczonych usług. Czym powinny odznaczać się tego rodzaju firmy? Z których propozycji dobrze jest skorzystać?

Znaczenie dla gospodarki Polski

Taka działalność to w pierwszej kolejności sposobność obsługi wielu ton ładunków i ich transportu także do tych wyjątkowo odległych zakątków świata, a wszystko dzięki zatrudnianiu fachowej kadry pracującej w biurach nie tylko w kraju, lecz też poza granicami. Dodatkowo firma powinna gwarantować konkurencyjne ceny oraz korzystne zasady rozliczania z klientami zainteresowanymi jej usługami, jak również proponować kompleksową obsługę – od samej organizacji transportu, aż po rozprowadzanie towarów – tak, by wszystko odbywało się w całości profesjonalnie. Co jeszcze?

Firmy spedycyjne muszą dbać o każdy ładunek, co oznacza, że konieczny jest profesjonalny system informatyczny, by móc monitorować jego położenie przez cały okres transportu. Na koniec trzeba dodać, iż kompetentne firmy trudnią się także przewozem ładunków specjalnych, do jakich zaliczają się np. lekarstwa, towary niebezpieczne lub ładunki ponadgabarytowe.

Najważniejsze, by firmy spedycyjne angażowały fachowych pracowników, którym można zlecić każde zadanie. Tylko wtedy ich działanie będzie produktywne – właśnie tego wymaga rynek lotniczy przede wszystkim.