Wybór firmy spedycyjnej

magazyn

Wybór firmy logistycznej jest dla przedsiębiorców niezwykle ważnym tematem. Aby upewnić się, że otrzymamy dobrą usługę, warto poświęcić uwagę dokonywaniu odpowiedniego wyboru.

Czym zajmuje się spedycja?

Firma spedycyjna oferuje usługi polegające na organizowaniu transportu produktów. Wchodzi w to zarówno sam transport, ale również usługi związane z zaopatrzeniem i dystrybucją. Procesem koordynacji zajmuje się spedytor, który rozplanowuje najlepszy sposób transportu, a następnie zajmuje się zapewnieniem, że wszystko idzie z godnie z planem.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy spedycyjnej?

Doświadczenie firmy

Budowanie bazy kontaktów, potrzebnej do zorganizowanego transportu, trwa co najmniej kilka lat. Mając rozeznanie w rynku transportowym można maksymalnie skrócić czas przewozu i wybrać najbardziej korzystny środek transportu przy zachowaniu korzystnej ceny. Do tego potrzebni są doświadczeni kierowcy, dobre rozplanowanie i współpraca.

Sprawdź też cechy dobrej firmy sprzątającej i jak ją wybrać.

Opinia

Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie opinii klientów o danej firmie. To przecież oni korzystają z usług i są w stanie przekazać z pierwszej ręki informacje o jej jakości. Na specjalistycznych forach internetowych zadowoleni klienci świadczą o zaangażowaniu oraz indywidualnym podejściu do ich potrzeb.

Dokumenty

Warto również zajrzeć w dokumenty, takie jak licencja wspólnotowa, upoważnienia do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego, NIP, REGON oraz referencje od przedsiębiorstw, które z daną firmą współpracowały. Wszystkie z nich są łatwo dostępne, a dają zapewnienie, że korzystamy z odpowiedniej firmy.

Sprzęt

Oprócz tego, warto sprawdzić sprzęt, jakim firma spedycyjna posługuje się na co dzień w pracy. Stan pojazdu oraz posiadane rodzaje środków transportu dużo mówią o jakości usługi i standardach firmy. Jeżeli posiada ona flotę z dobrym stanem technicznym oraz nadajnikami GPS, możemy mieć gwarancję, że transport produktów będzie bezpieczny i stale monitorowany.

Cena

Nie zapominajmy, że o wyborze firmy spedycyjnej decyduje również cena. Znając już wszystkie poprzednie aspekty, można stwierdzić, czy cena jest odpowiednia do jakości usługi jaką otrzymamy i czy wybór tej firmy jest wart swojego kosztu.