Wszystko co musisz wiedzieć o firmach do przeprowadzek

moving truck

Zorganizowanie przeprowadzki to duże przedsięwzięcie, niezależnie od odległości pomiędzy nowym, a starym miejscem zamieszkania. Wiele osób nie tylko nie lubi, ale nie ma czasu na samodzielne zajęcie się przeprowadzką. Często takie osoby decydują się po na wynajęcie firmy zajmującej się przeprowadzkami. Czy warto zatrudniać firmę do przeprowadzki? Oto najważniejsze zalety i wady tego rozwiązania.

Dla kogo przyda się firma przeprowadzkowa?

Takie rozwiązanie jest dobre dla osób ceniących sobie wygodę lub nie będących w stanie wykonać przeprowadzki samodzielnie. Współpraca z firmą przeprowadzkową będzie komfortową opcją dla osób, które nie mają również czasu, siły, miejsca, umiejętności lub osób do pomocy, aby we własnym zakresie zorganizować przeprowadzkę. Wtedy warto powierzyć zadanie wykonania przeprowadzki profesjonalnej firmie.

Co oferują firmy przeprowadzkowe?

Firmy te dysponują nowoczesnym zapleczem, zatrudniają wykwalifikowanych pracowników i dzięki temu mogą zapewnić swoim klientom pełną asystę niezależnie od ilości mienia, a także jego rodzaju. Firmy prowadzące usługi przeprowadzkowe zapewniają pomoc ekspertów oraz szeroką gamę usług. Włącza ona szeroką gamę prac, które pozwalają na komfortowe, bezstresowe i szybkie przeniesienie się do nowego lokum. Niekiedy potrzebne jest wsparcie przy pakowaniu lub załadunku mebli. Czasami konieczne jest rozkręcenie mebli, a potem ponowne zmontowanie na miejscu. Wtedy właśnie przydaje się wsparcie firmy przeprowadzkowej.

Usługi takich firm to m.in.:

  •  dostawa materiałów do pakowania
  •  pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów
  •  noszenie przedmiotów ręcznie i z użyciem sprzętu
  •  transport ruchomości
  •  rozlokowania mebli i przynależności w nowym lokum
  •  utylizacja śmieci
  •  sprzątanie po przeprowadzce

Koszt

Osoby ceniące sobie samodzielność muszą liczyć się z wczesnym rozplanowaniem, wysiłkiem fizycznym, problemami logistycznymi i zmianami w ostatniej chwili, ale za te wszystkie problemy oszczędzenie pieniędzy.

Ceny za przeprowadzki wynoszą najczęściej od około 300 do 1000 złotych, przy czym ceny ustalane są indywidualnie. Najlepiej zatem skontaktować się z konkretną firmą, aby otrzymać dokładną wycenę.